Masti

 
se vyrábějí z masťového základu, ke kterému se přidává účinná část léčivky. Masťovým základem může být kokosový olej, bambucké máslo, vnitřní sádlo z divočáka nebo vnitřní vepřové sádlo. Složení sádla umožňuje pronikání masti do hloubky pod pokožku. Podle druhu masti se bylinky vaří přímo v masťovém základu nebo se k základu přidává bylinkový olej. Pro zlepšení účinku mastí a konzervaci se přidává propolisová tinktura.
 
Měsíčková mast
Má vynikající ochranné, zklidňující a regenerační účinky. Pomáhá při spáleninách, ekzémech, při ztvrdlé pokožce a pooperačních jizvách.
 
Komonicová mast
Výrazně pomáhá při křečových žilách, hemeroidech, trombóze. Hojí otoky, vředy a ekzémy. Tiší revmatické bolesti.
 
Řebříčková mast
Příznivě působí na rozpraskané ruce a paty. Pomáhá při žilních problémech a hemeroidech, nehojících se ranách i při štípnutí hmyzem. Stahuje a čistí pokožku.
 
Kostivalová mast
Působí na celý pohybový aparát, kosti, klouby i šlachy. 
 
Konopná mast
Působí vně i vnitřně. Podporuje přirozenou schopnost regenerace pokožky, zmírňuje napětí kůže a proniká do hloubky. Účinná při ekzému i lupénce.
 
Vlaštovičníková mast
Je účinná při lupénce, ekzémech, lišajích, uhrech. Používá se na hnisající rány a jizvy.
 
Řepíková mast
Ochraňuje a obnovuje suchou, citlivou a předrážděnou pleť, účinná při drobných poraněních kůže. Je možné použít na natírání lýtek při křečových žilách.
Je protizánětlivá na mokvavou a zanícenou tkáň, výborná na popáleniny, ekzémy a opruzeniny.
 
Kalisie voňavá mast 
Účinná při popáleninách a různých poraněních kůže, omlazuje buňky pokožky - vyhlazuje vrásky.
 
Rakytníková mast
Má regenerační a protizánětlivé účinky, používá se na ekzémy, lupénku, omrzliny a drobná poranění kůže. Vynikající účinky vykazuje při ošetřování popálenin. Zabraňuje vysušování pokožky. Pomáhá při obnově poškozených tkání. 
  

Aloe vera mast

má zvláčňující, uklidňující, hojivé a protiplísňové účinky. Na ekzém, lupénku, opary a suchou kůži. 

 

Lnice květel mast

Má výborné zklidňující účinky. Vhodná pro problematickou pleť pro své čistící účinky na akné, při suchých ekzémech a plísních. Příznivě ovlivňuje cévy, ošetřuje praskání žilek. Používá se k ošetření bércových vředů, hemoroidů a křečových žil.

 

Kapsaicínová mast

Je vyrobena ze základu a plodů papriky křovinovité, které obsahují velké množství účinné látky kapsaicinu. Mast podporuje krevní oběh, zrychluje metabolismus, pomáhá při bolestech zad, svalů a kloubů, revmatismu, ischiasu. Tiší bolest.

 

Mátová mast

Je velmi účinná při zánětech jakéhokoliv druhu. V kosmetice se používá pro mastnou a smíšenou pleť.